Advertorial

3 kroky, jak čistit zuby psovi

Jak navyknout psa na dentální hygienu bez narkózy

Jemné čištění zubů by mělo probíhat každý den nebo jednou za několik dní, aby se odstranily zbytky jídla a zabránilo se zápachu z úst, zatímco důkladnější čištění by mělo probíhat přibližně dvakrát měsíčně. V tomto článku bychom vám rádi ukázali, jak správně provádět dentální hygienu u vašich čtyřnohých parťáků.

Zpočátku se váš pes bude čištění zubů pravděpodobně bránit. Proto bude nejlepší, když ho budete na péči o zuby pomalu připravovat pomocí následujících kroků:

1. Nechte svého malého kamaráda zubní pastu nejprve ochutnat. Existuje několik různých příchutí, a pokud psovi určitá příchuť nechutná, vyzkoušejte jinou zubní pastu. Hledejte správnou příchuť tak dlouho, dokud nenajdete tu pravou.

2. Pravidelně kontrolujte zuby svého psa. Pokud s péčí o zuby svého psa začínáte až v jeho pokročilém věku, seznamujte svého čtyřnohého přítele s dotýkáním a kontrolou zubů postupně. Věřte nám, že váš pes si na to časem zvykne.

3. Nyní můžete psovi pomalu začít čistit zuby. Je naprosto v pořádku, že zpočátku nevyčistíte psovi všechny zuby. Pokud mu kartáček nebo čištění tam a zpět nevyhovuje, udělejte krátkou přestávku a pokračujte o něco později.

4. Po vyčištění odměňte svého parťáka velkou pochvalou a pamlskem. Pes se tak naučí správnému chování při čištění zubů a ústní hygiena bude v budoucnu snazší a rychlejší.

3 jednoduché kroky, jak naučit psa čistit si zuby doma pomocí ultrazvuku

1

Seznámení s přístrojem

Nechte přístroj zapnutý po krátkou dobu vedle pejska například v jeho pelíšku. Nechte pejska zvyknout si na přístroj.

2

Odměňte psa

Odměňte psa za to, že se dotkne přístroje, když je zařízení v provozu. Zvykne si tak lépe na zvuk čištění i na dotek přístroje v okolí tlamy..

3

Navykněte psa na ultrazvukové čištění

Začněte ultrazvukovým čištěním jednoho zubu. Po delší přestávce pokračujte dalším čištěním. Nemusíte se bát, přístroj se při styku s dásněmi vypne.

Proč je zdraví zubů u psů tak důležité?

Kromě pravidelného pohybu, správné stravy, častého čištění zubů a zábavného denního režimu je nesmírně důležitý také zdravotní stav zubů vašeho psa. Správná péče o zuby vašeho psa zabraňuje vzniku zubního kazu, pomáhá předcházet různým onemocněním zubů a posiluje zdravý chrup vašeho malého mazlíčka.

Mikroby

Bakterie

Paraziti

V tlamě se však nachází nespočet zárodků, bakterií a mikroskopických organismů, které tvoří ústní flóru psa. Za normálních okolností je tato ústní flóra v rovnováze a pes zůstává aktivní a zdravý.

Správná ústní hygiena psa z pohodlí domova

Jak již bylo zmíněno, zuby psa byste měli čistit zhruba každé 1-3 dny. K tomu můžete použít psí zubní kartáček a psí zubní pastu. Psí zuby čistěte stejným způsobem jako své vlastní. Začněte na jedné straně v dolní části chrupu a pomalu se propracujte na druhou stranu. Postup opakujte i na horní straně.

Proč byste měli svému psovi čistit zuby doma?

Možná si říkáte, proč byste neměli péči o zuby svého psa svěřit odborníkovi. Existuje několik důležitých důvodů.

1. Na jedné straně je s návštěvou veterináře kvůli čištění zubů samozřejmě spojeno určité množství práce. Musíte se objednat dvakrát měsíčně a vyhradit si čas na cestu i celé ošetření.

2. Pravidelné ošetření zubní hygieny odborníkem je také spojeno s odpovídajícími náklady.

3. Mnoho psů se bojí jízdy autem nebo lékaře. Vystavovat pokaždé svého malého přítele těmto obavám a nervozitě není nutné a může to mít i negativní dopad na jeho zdraví.

4. A asi nejdůležitějším bodem je, že většina čištění zubů u veterináře probíhá v anestezii psa. Taková anestezie je spojena s velkými riziky, zejména pokud se jedná o staršího nebo nemocného čtyřnohého přítele.

V důsledku anestezie může dojít ke komplikacím nebo dokonce k úhynu zvířete.

Jaké jsou výhody čištění zubů ultrazvukem?

Nejjednodušší, nejúčinnější a také bezbolestnou dentální hygienu psů usnadňuje použití určitých pomůcek. Ultrazvukový čistič zubů psů je inovativní novinkou na trhu.

Pomocí ultrazvukového čističe odstraníte:

– Zubní plak

– Zbarvení

– Tvrdý zubní kámen

– Zubní plak mezi zuby 

– Bakterie

Přístroj dokáže rozlišit zuby od dásní a automaticky se vypne, když se dotkne dásní. Celá procedura je pro psa bezbolestná.

Provádění dentální hygieny doma ušetří psa nejen stresu, ale také anestezie.

Speciální cena, pokud si objednáte nyní!

Společnost MiDent, dodavatel Truesonic, souhlasila s nabídkou speciální slevy pro nové zákazníky.

Pokud si objednáte nyní, získáte slevu až 34 %! To je nejnižší cena, jakou kdy společnost miDent nabídla!

Je to jednoduché!

Pokud jste zodpovědným majitelem psa, může to být ta nejlepší investice, jakou jste kdy pro svého psa udělali! Pořiďte si ho ještě dnes a dejte sbohem zápachu z úst a zubnímu kameni!

Zkušenosti majitelů psů

 • Lucie Lieblová

  Mám už delší dobu, kupovala jsem, když ho nabízeli pro lidi 🤣jsem naprosto spokojená, zvuk je trochu nepříjemný, ale psi si zvyknou, je to jen o výchově. Za mě skvělý pomocník a žádné zbytečné narkózy.

  17 H Odpovědět 14
 • Lenka Macková

  Moc vám děkuji za tento zázrak .Moje fenka má srdeční vadu ve věku 13 let se moc bojíme narkózy .Zoubky po částech čistime jde to moc dobře až bude hotovo nafotime. Děkujeme

  16 H Odpovědět 7
 • Aneta Gilová

  Neskutečně Vám děkuju za tenhle zázrak!! Čistila jsem s přestávkami 4hodiny. Náš 18 let starý pejsek měl šílený zubní kámen a teď má zuby jako když mu je vyčistili na veterině v 15ti, ale pod narkózou a od té doby téměř neslyší 😥 kéž bych se o tomhle dozvěděla už dřív. Ptala jsem se i na veterině co můžeme dělat s těma zoubkama ale že už se prý nedá dělat nic, OMYL!!!! Tak moc mě to potěšilo, že si to neumíte představit. Ještě jednou strašně moc děkuju ❤️❤️❤️

  16 H Odpovědět 7
 • Monika Frebortová

  Mám doma a super. 15letá Ťapinka čivava měla hodně zubního kamene a podařilo se mi zubní kámen odstranit. 6 letá Sisinka Pražského krysaříka měla taky zubního kamene dost a teď už je to super. Ušetřila jsem spoustu peněz za odstranění zubního kamene. Určitě se cítí miláčci teď lépe. 🐕🐕🐾🐾❤️❤️

  14 H Odpovědět 5
  • Iva Šustková

   Monika Frebortová prosím a co ten zvuk, zvládali to? a opravdu se při případném "najetí" na dáseň zastaví? Děkuji za info! 💚

   13 H Odpovědět 1
  • Monika Frebortová

   Iva Šustková Určitě doporučuji všem. Budu to zkoušet i na sobě neboť se mi dělá zubní kámen. Pokud bych nekoupila tento čistit zubního kamene, Ťapince,která má 15 let čivavě by se mohl zhoršit zdravotní stav,neboť veterinář mi nedoporučuje uspaní.Nemusela by to prý přežít. Má problémy z únikem moči a vysokou hodnotou jaterních testů. Jsem moc ráda že jsem koupila tento čistit zubního kamene a tím se ulevilo Ťapince a zubního kámen už snad nikde nemá. Sisinka Pražského krysaříka má téměř všude odstraněn zubního kámen,až na poslední stoličky,kde se to špatně čistí neboť Sisinka je trochu divoch. Je to super. Vyplatí se to koupit.🐕🐕🐾🐾❤️❤️🥰🥰😃

   12 H Odpovědět 1
 • Re Nata

  Koupila jsem pro sebe a používám jeden nádstavec pro naše dvě fenky Pražského krysaříka. Funguje skvěle a už si zvykají natolik, že jsem se dostala i k zadním zubům. Zevnitř to asi nedám, ale pořád lepší než nic. Rozhodně to oddálí narkózu. Na sobě jsem sama viděla jak se zubní kámen mění v “písek” a feně jsem odstranila velký kus kamene. Za mě naprostá spokojenost.

  15 H Odpovědět 3
 • Eva Poluhová

  ak od včerejška ho mám doma a už jsem ho vyzkoušela , pes v pohodě drží , je zvyklý na čištění zubů a opravdu to funguje a zubní kámen jde dolů. 👍

  18 H Odpovědět 5
  • Nikola Bros

   Eva Poluhová jen teda dotaz.. Když je zvyklí na čištění zubů, jaktoze má zubní kámen??

   17 H Odpovědět 3
  • Eva Poluhová

   Nikola Bros je zvyklý,ale na stoličky dozadu se těžko dostanu,je to trpasličí pudl má malou tlamu ,tak moc dlouho nechce držet,jinak ostatní zuby v pohodě.

   17 H Odpovědět 4
  • Nikola Bros

   Eva Poluhová děkuji a teď s odstupem... Řeknete mi prosím, jak jste s tím spokojená? Sundá to zubní kámen?

   16 H Odpovědět 3
  • Eva Poluhová

   Nikola Bros ano jde to s tím dobře , byla jsem překvapená, já jsem mu to čistila ze začátku jemně , přejela jsem mu lehce zuby a za 3 dny znova.Nechtěla jsem najednou dlouho abych mu je nepoškodila.Je v návodu psáno,že se musí jezdit po zubu,ale nesmí se zahřát sklovina.Nejdříve jsem to vyzkoušela na svých zubech 😄abych věděla co to obnáší.

   15 H Odpovědět 8
  • Nikola Bros

   Eva Poluhová moc vám děkuji za odpověď 👍🙂

   15 H Odpovědět 7
  • Marta Janoušková

   Nikola Bros je to jako u lidí. Čistíme si zuby, ale zubní kámen stejně vzniká a zubař jednou za čas musí odstranit.

   12 H Odpovědět 5
 • Věra Hladíková

  Koupila jsem pro svého pětiletého pudla, který trpí na zubní kámen. Musím říct, že to funguje. Jde to pomalu, ale jde to. Super, vyhneme se čistění zubů na veterině.

  16 H Odpovědět 6
 • Petra Švagrova

  Tak dneska přišel a musím říct že sem nevěřila vlastním očím, kámen je pryč,a zápach z tlamy taky🙂na veterinu samozřejmě chodíme pravidelně, jen se bojím kvůli narkoze, tak sem koupila toto a jsem moc spokojená

  6 H Odpovědět 4
 • Alena Turan

  Mám v plánu ho koupit.Veterinářka říkala, že to funguje dobře jen, že bez narkózy nevyčistím zub pod dásní.Což chápu ale lepší něco, než nic.

  2 H Odpovědět 2
 • Žaneta Gemov

  Nejlepsi věc co jsem kdy měla
  Fotka po jednom použití
  Vložím i video

  4 H Odpovědět 4
 • Adriana Ada

  Děkuju taky jedeme čištění zubního kamene de to skvěle po 10 minutách pauza a nabíjení. Zubní kámen pro roce měl už do půlky hnědý kámen a blížíme se ke konci. Kubík má 9 let a byl před rokem na dentální hygieně pod narkózou 1 zub mu trhal. Vyčistíme a nechám veterinárně jen zkontrolovat.

  7 H Odpovědět 12
  • Jolana Čermáková Tichá

   Adriana Ada to je psí zlatíčko 🙂

   6 H Odpovědět 8
  • Martas Ejdž

   Adriana Ada tak to je úžasný pes 🙂

   5 H Odpovědět 5