Pro radu, jak na bílé zuby, je vždy lepší navštívit zubaře nebo dentální hygienu. Ti vám doporučí, zda je pro vámi vybraný odstín dostatečné domácí bělení zubů nebo je lepší použít bělící gel na zuby s peroxidem, který je vhodný pouze pro ordinační bělení zubů.
Metody ordinačního bělení zubů
Bělení zubů u zubaře slibuje změnu až o 12 odstínů, vždy je ale dobré odstín konzultovat, abyste v puse místo zářivého úsměvu neměli spíš jeho karikaturu. Nejběžnějšími metodami pro bělení zubů pod odborným dohledem jsou bělení zubů laserem a UV bělení zubů. Při výběru metody je dobré zvážit citlivost zubů a také kolik stojí bělení zubů.

Pro dokonalý výsledek je v první fázi důležité zuby důkladně zbavit zubního plaku. To samozřejmě každý člověk provádí během běžného čištění zubů, nejlépe se k tomu hodí zubní kartáček s hustými štětinami. Před ordinačním bělením zubů dentální hygiena zubní plak odstraní ještě důkladněji.
Bělení zubů laserem
Bělení zubů laserem probíhá za pomocí různě koncentrovaného peroxidu vodíku. Na zuby se aplikuje bělící gel na zuby s peroxidem a zuby se osvětlí pomocí laseru nebo LED světel. Díky tomu se aktivují bělící účinky a gel může proniknout až do skloviny, kde rozpouští tmavé pigmenty. Pozor, bělící gel na zuby s peroxidem se důrazně nedoporučuje používat pro domácí bělení zubů, bez odborného dohledu může podráždit dásně.
UV bělení zubů
UV bělení zubů je šetrnější k citlivým zubům, nevyžaduje totiž použití peroxidu. Díky tomu jej nenabízejí jen zubní ordinace, ale také některé kosmetické salony. Jinak je proces podobný jako při bělení zubů laserem – na zuby se aplikuje speciální bělící gel, který se aktivuje osvícením UV lampou.
Sada kartáčků miDent
.
Revoluční kartáček se silou 18 640 mikrovláken pro dokonalé vyčištění i citlivých zubů.