Your Cart

Co byste měli vědět o bělení zubů

Všichni chceme mít zdravé zuby, ale aby byl náš úsměv pro okolí i pro nás samotné ještě příjemnější, často přemýšlíme také o bělení zubů. Co byste měli vědět, než se do něj pustíte? Stačí správný zubní kartáček nebo se pustíte do bělení zubů laserem? Vyzkoušet můžete bělení zubů u zubaře nebo v rámci dentální hygieny nebo vyzkoušet bělení zubů doma.

Co obnáší bělení zubů aneb jak na bílé zuby?

Pro každého člověka je přirozený trochu jiný odstín zubů, ale určitě se vyplatí znát pár triků, jak mít bílé zuby, aby náš úsměv byl opravdu zářivý. Asi každý už slyšel, že bychom neměli ve větším množství pít kávu, černý čaj nebo červené víno, ale ani to někdy nestačí. Pro ty, kteří chtějí mít úsměv jako z hollywoodského filmu, existuje možnost v podobě bělení zubů. 

 

Základní druhy druhy bělení zubů

Abrazivní:  v podstatě se jedná o peeling, kdy pomocí zubního kartáčku a speciální bělící pasty na zuby postupně dochází k jemné korekci barvy. Takto nejčastěji vypadá domácí bělení zubů.

Chemické: bělení zubů u zubaře probíhá často pomocí chemických procesů, které potřebují dohled. Může jít o bělení zubů laserem, UV bělení zubů, často se používá bělící gel na zuby s peroxidem. Účinek je větší než u abrazivního bělení zubů, ale také při tomto bělení zubů cena odpovídá práci lékaře.

Slovo dentální hygienistky Jasmíny

Prvním krokem před bělením zubů by ale mělo být opravdu důkladné odstranění zubního plaku. Toho docílíte použitím měkkého zubního kartáčku s hustými štětinami a správnou technikou čištění zubů.

Kdy raději nebělit

Bílé zuby by chtěl mít každý, ale je důležité upozornit, že ne vždycky bělení zubů dentální hygiena nebo zubní lékař doporučí. Bělení zubů by se měli vyhnout lidé, kteří mají neléčené zubní kazy nebo podrážděné dásně (či dokonce paradentózu). Bělit zuby není vhodné ani v těhotenství nebo při akutních virozách. Zjednodušeně řečeno bychom se tím, jak mít bílé zuby, měli zabývat ve chvíli, když jsme zdravotně stoprocentně fit.

Jak mít bílé zuby co nejdéle

Abychom si udrželi zářivě bílý úsměv co nejdéle, měli bychom se držet několika zásad. V prvních dnech a týdnech po bělení zubů se doporučuje tzv. bílá dieta. Spočívá v tom, že se nekonzumují potraviny tmavé barvy (černý čaj, káva, Coca-Cola, červené víno, čokoláda nebo rajčata). Zuby mohou být po bělení také citlivější, pár dní je dobré se vyhýbat také veškerému ovoci, protože většina je kyselá a mohla by zuby ještě více podráždit.

Vhodné je také čistit zuby měkkým zubním kartáčkem s větším množstvím štětin a samozřejmě dodržovat správnou techniku čištění zubů. Díky tomu se nám podaří citlivě odstraňovat zubní plak a také to prospěje našim dásním. Navíc důkladné čištění je tou nejjednodušší a zároveň nejúčinnější radou, jak na bílé zuby.

Sada kartáčků miDent

To nejlepší pro zdravé zuby
.
Revoluční kartáček se silou 18 640 mikrovláken pro dokonalé vyčištění i citlivých zubů.

Kartáčky miDent
pro dokonalý úsměv

Unikátní kartáček se silou 18 640 mikrovláken, který je díky hustému osázení čistící hlavy, jedním z nejprofesionálnějších kartáčků na trhu.

Moderní péče o zuby a dásně

Nenechte si ujít články ze světa stomatologie a tipy na účinnou péči o zuby. Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, jehož součástí jsou i výjimečné akce a slevové kupóny.

nebo nás sledujte na sociálních sítích