Domácí bělení zubů

Principem bělení zubů je odstranění pigmentace ze zubní skloviny. Na tomto principu fungují metody pro přírodní bělení zubů i moderní pomůcky. Mezi ty nejoblíbenější, které navíc můžeme použít v pohodlí vlastního domova, patří bělící zubní pasta nebo bělící pásky na zuby. Jak fungují a jsou jejich výsledky opravdu tak ohromující, jak slibuje reklama?

Jak probíhá bělení zubů doma?

I když je stále pravdou, že opravdu účinné je pouze ambulantní bělení zubů u zubaře nebo v ordinaci dentální hygieny, dnešní nabídka pomůcek pro bělení zubů doma je opravdu široká, včetně různých zaručených receptů, ze kterých sme Vám jich 6 sami rozepsali.

Nejčastěji slibují vybělení zubů o 3 až 5 odstínů – koncentrace peroxidu vodíku, který se k bělení zubů používá, je pro domácí bělení zubů zákonem limitována na 0,1 % hmotnosti (tedy méně, než je možné použít pod dohledem lékaře). Pozitivem, které na bělení zubů recenze zmiňují nejčastěji, je nízká cena – bělící pásky na zuby můžeme pořídit už od 500 korun.

Zvláštní pozornost bychom při domácím bělení zubů měli věnovat také citlivosti zubů – i po profesionálním bělení zubů bývají zuby citlivější, ale pokud dohled odborného personálu chybí, je potřeba dát si na ni opravdu pozor. V případě nepříjemných pocitů je vhodné bělící kúru přerušit.

Výběr produktů pro domácí bělení zubů je opravdu široký: bělící pásky na zuby, bělící zubní pasta, bělící pero na zuby nebo téměř profesionální sada na bělení zubů, která obsahuje kromě bělícího gelu na zuby také LED aktivátor aktivních látek. Jak probíhá aplikace a jaké konkrétně mají účinky jednotlivé produkty na bělení zubů doma?

Bělící pásky na zuby

Bělící pásky na zuby patří mezi nejrozšířenější metody domácího bělení zubů. Jejich móda k nám dorazila z USA, kde se těší opravdu masové oblibě. Také nejlepší bělící pásky na zuby podle zákaznických recenzí pochází ze Spojených států. Jejich velkou výhodou je jednoduchá aplikace – v balení vám dorazí jednoduché pásky, na kterých je nanesená bělicí účinná látka. Pásku přitisknete na zuby, necháte působit (nejčastěji 30 minut nebo hodinu) a po jejím sundání si vyčistíte zuby.

Můžeme se setkat se dvěma druhy bělících pásků – jedny obsahují stejné bělící látky, které se používají při bělení zubů v zubní ordinaci (tedy peroxid vodíku nebo karbamid peroxidu), další slibují přírodní bělení zubů. Většinou pracují na principu kyseliny citronové a jejich účinek není tak markantní jako pásků s obsahem peroxidu.

Bělící zubní pasta

Další dobře dostupnou a často využívanou metodou domácího bělení zubů je zubní pasta na bělení zubů. Většina z nich funguje na principu abraze, tedy jemného obrušování zubní skloviny. Některé zubní pasty taky obsahují peroxid vodíku nebo aktivní látky z černého uhlí. Díky tomu získají naše zuby světlejší odstín, ale samozřejmě i tady hraje klíčovou roli správná technika čištění zubů.

Koupi zubní pasty rozhodně nepodceňujte a dejte si záležet při výběru té pravé. I ona je malý krok na cestě k zdravějším a krásnějším zubům a dásním. Můžete si ale vyrobit také vlastní domácí zubní pastu pro bílé zuby.

Bělící sada na zuby

Bělící sada na zuby představuje komplexní balíček, který má pomoci k bělejším zubům. Většinou v najdeme bělící gel na zuby a tvarovaný aplikátor pro nasazení na zuby, který usnadňuje použití. Bělící sada na zuby může obsahovat také LED aktivátor pro posílení účinku bělení. K základnímu setu můžete pro další použití dokoupit pouze bělící gel na zuby.

Bělící pero na zuby

Bělící pero na zuby představuje asi nejjednodušší způsob aplikace bělících látek na zuby. Tuba s bělící látkou je opatřena malým štětečkem, pomocí kterého se nanáší na zuby. Tam ji necháme působit předepsanou dobu a můžeme se těšit na výsledek. Bohužel toto bělení zubů recenze uživatelů považují spíše za podprůměrné.

Sada kartáčků miDent

To nejlepší pro zdravé zuby
.
Revoluční kartáček se silou 18 640 mikrovláken pro dokonalé vyčištění i citlivých zubů.

Kartáčky miDent
pro dokonalý úsměv

Unikátní kartáček se silou 18 640 mikrovláken, který je díky hustému osázení čistící hlavy, jedním z nejprofesionálnějších kartáčků na trhu.

Moderní péče o zuby a dásně

Nenechte si ujít články ze světa stomatologie a tipy na účinnou péči o zuby. Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, jehož součástí jsou i výjimečné akce a slevové kupóny.

nebo nás sledujte na sociálních sítích