Advertorial

Jak odstranit zubní kámen v pohodlí domova?

Ultrazvukové čištění zubů bez zákroku v ordinaci

Zubní kámen vzniká z vrstvy bakteriálního povlaku, který se dlouhodobě usazuje na zubech a může přerůst do zánětu dásní nebo parodontózy.

Na odstranění zubního kamene se doporučuje ultrazvuk. Domácí ošetření ultrazvukem je komfortnější a provádí se v případě většího množství zubního kamene.

Pokud plak na zubech necháte, tak po nějakém čase zmineralizuje, ztvrdne a vznikne z něj zubní kámen. Zubní kámen je drsný, tudíž se na něj snáze zachytávají bakterie a o to více se na zubech tvoří plak. Pro odstranění zubního kamene lze použít domácí odstraňovače kamene, které stačí použít 2x do měsíce.

V tomto článku bychom vám rádi ukázali, jak správně provádět dentální hygienu v pohodlí domova a co vše lze odstranit ultrazvukovým čištěním.

Provádění dentální hygieny doma ušetří nejen peníze, ale také čas a stres ze zákroku.

Trápí vás následující problémy se zuby?

1

Zubní kámen

Zubní kámen může způsobit celou řadu zdravotních problémů. První komplikací je obvykle zánět dásní (gingivitida). Neléčený zánět dásní může časem přejít v parodontózu.

2

Pigmentové skvrny

Máte na zubech našedlé zabarvení nebo hnědé či černé flíčky? Pigmentace se projevuje o několik odstíny tmavší sklovinou kolem dásní.

3

Zubní plak

Zubní plak je bílo-žlutá měkká hmota, která se neustále vytváří na zubech a podél dásní. Plak rozleptává zubní sklovinu a při jeho delším působení vznikají zubní kazy.

Zubní kámen a pigmentace

Věděli jste, že zubní kámen není pouze neestetický, ale také škodlivý? Zubní kámen na vašich zubech může způsobit bolestivé potíže či zánět.

Zubní kámen je zmineralizovaný zubní povlak ze zbytků potravy, který podporuje vznik zánětů, zubního kazu, parodontózy, a při dlouhodobém ignorování může vést i ke ztrátě zubu. V ústech se vytváří přirozeně a při správné hygieně by se vám ho mělo dařit eliminovat už v zárodku.

Odstraněním zubního kamene lze předejít hromadění bakterií a mikrobů v ústní dutině a také zabránit zabarvení zubů.

Pigmentace

Bakterie

Mikroby

Co způsobuje pigmentaci zubů?

Pokud na svém zubu objevíte hnědé nebo černé flíčky, znamená to, že máte pigmentovou skvrnu. Pigmentové skvrny na zubech nám způsobuje káva, čaj, červené víno nebo různá dochucovadla. Zabarvení zubů nezpůsobují pouze potraviny a některé nápoje. Nesmíme zapomenout zmínit také tabákové výrobky.

Je zabarvení zubů dědičné?

Přirozená barva zubů je ovlivněna také dědičnými faktory. Je však třeba pochopit, že ani jedno onemocnění dutiny ústní nemůže být zděděno. Můžete zdědit pouze některé vlastnosti, které zvyšují riziko vzniku konkrétního onemocnění.

Jednoduše řečeno naše děti nebo my můžeme zdědit závislost na sladké. Je logické, že čím více milujete sladkosti, tím je pravděpodobnější, že se u vás objeví zubní kaz. Mezery mezi zuby, skus, křivé zuby, toto vše je také výsledek genetiky.

Prevence proti pigmentovým skvrnám

Pokud chceme zabránit vzniku pigmentu, který se ukládá v povlaku zubů je důležitá správná ústní hygiena. Pravidelným odstraňováním povlaku předcházíme ukládání zabarvování zubů.

Nikdy bychom si bezprostředně po konzumaci jídla neměli jít čistit zuby. Vždy bychom alespoň 30 minut měli počkat, protože se nám při konzumaci jídla v ústech tvoří kyseliny, které nám naleptávají sklovinu, kterou bychom si okamžitým čištěním mohli poškodit.

Velmi užitečná je obyčejná voda. Neutralizuje pH v ústech a pomáhá odplavovat zbytky jídla. Navykněte si po jídle pít nebo si ústa vypláchnout. Je to lepší, než si zuby ihned po jídle čistit, to by v kombinaci s některým jídlem mohlo dokonce zvýšit zubní erozi.

Jaké jsou výhody čištění zubů ultrazvukem?

Nejjednodušší, nejúčinnější a také bezbolestnou dentální hygienu usnadňuje použití určitých pomůcek. Ultrazvukový čistič zubů je inovativní novinkou na trhu.

Pomocí ultrazvukového čističe odstraníte:

– Zubní plak

– Zbarvení zubů

– Tvrdý zubní kámen

– Zubní plak mezi zuby 

– Bakterie

Přístroj dokáže rozlišit zuby od dásní a automaticky se vypne, když se dotkne dásní. Celá procedura je bezbolestná.

Ultrazvuk používají dentální hygienisté a vy jej nyní můžete mít doma za speciální cenu.

Speciální cena, pokud si objednáte nyní!

Společnost MiDent, dodavatel Truesonic, souhlasila s nabídkou speciální slevy pro nové zákazníky.

Pokud si objednáte nyní, získáte slevu až 34 %! To je nejnižší cena, jakou kdy společnost miDent nabídla!

Je to jednoduché!

Truesonic může být tou nejlepší investicí jakou jste kdy pro sebe udělali. Pořiďte si ho ještě dnes a dejte sbohem zubnímu kameni a skvrnám na zubech!

Zkušenosti s ultrazvukovým čištěním

Hodnocení

4.83
Na základě 42 recenzí
5
88%
37
4
7%
3
3
5%
2
2
0%
0
1
0%
0
1 2
F**** K*
Koupila bych si ho znovu, palec nahoru!
J**** K
Za prvé jsem silný kuřák a miluji kávu a čaj. V důsledku toho mám velmi silné zabarvení zubů. Moje zuby mají také silné sklony k tvorbě zubního kamene...Více
Za prvé jsem silný kuřák a miluji kávu a čaj. V důsledku toho mám velmi silné zabarvení zubů. Moje zuby mají také silné sklony k tvorbě zubního kamene, kterému nelze zabránit ani pravidelnými návštěvami zubaře. Byl jsem tak nešťastný se svými zuby a velmi jsem se styděl za své neudržované zuby. To se ale koupí tohoto zařízení náhle změnilo.
L**** S*
Nikdy bych nevěřila, že mohu doma udělat něco, co mi odstraní zubní kámen a skvrny ze zubů téměř stejně jako u zubaře.
N**** I*
Nákup tohoto zařízení se vyplatil po prvním použití.
S***** K*
Zpočátku jsem se trochu bál, že by mi přístroj mohl poškodit zuby. Opatrně jsem se tedy chytl a postupně vyzkoušel všechny úrovně. Nejlépe si rozumím ...Více
Zpočátku jsem se trochu bál, že by mi přístroj mohl poškodit zuby. Opatrně jsem se tedy chytl a postupně vyzkoušel všechny úrovně. Nejlépe si rozumím s Middle.
B*** M*
Zařízení bylo doručeno rychle a dobře zabaleno. Je kvalitní a s trochou cviku se velmi snadno používá. Hodnota za peníze naprosto oprávněná.
O*** K*
Dlouho jsem hledal takový nástroj a nakonec jsem ho našel.
R**** I*
Intenzitu ultrazvuku lze také velmi dobře nastavit podle potřeby.
N***** M*
Zpočátku jsem si na ovládání musel zvykat, ale teď to funguje skvěle.
P**** S*
Dlouho jsem hledala odstraňovač zubního kamene, který skutečně funguje. Většina nabízených přístrojů pouze vibruje a jsou příliš slabé na to, aby skut...Více
Dlouho jsem hledala odstraňovač zubního kamene, který skutečně funguje. Většina nabízených přístrojů pouze vibruje a jsou příliš slabé na to, aby skutečně odstranily zubní kámen. Bohužel mám problém, hlavně na vnitřní straně dolních řezáků, že se mi krátce po profesionálním čištění zubů rychle tvoří opět nový zubní kámen a i přes použití dentální nitě se tvoří vyloženě tvrdé ploténky. Na odstranění zubního kamene bych tedy měla chodit minimálně 4x ročně. Na to ale nemám čas a navíc je to drahé...

Četla jsem mnoho dobrých recenzí na zařízení na čištění zubů od midentu. Jedinečnou prodejní předností tohoto přístroje je, že pracuje se „skutečným“ ultrazvukem, podobně jako profesionální přístroje používané zubními lékaři. A moje recenze?
Fakt to funguje! Zařízení má 4 úrovně; I na úrovni 3 lze zubní kámen odstranit jako po másle, bez škrábání a naprosto bezbolestně a šetrně. Slyšíte vysoké pištění, stejně jako u zubaře, což znamená, že přístroj pracuje v ultrazvukovém rozsahu. Ale pouze pokud je v kontaktu s povrchem zubu; tak nejde nic slyšet.
Jsem naprosto nadšená a přístroj daleko předčí má očekávání, i když přístroj nemůže nahradit návštěvu zubaře. Když jdu k zubaři, tak už u něj nenechávám 5 tis za nové plomby jako tomu bylo doposud. Jsem moc spokojená 🙂
B**** M*
Hodnota za peníze je dobrá.
D***** T*Ověřený zákazník
Po vypití kávy, čaje a nikotinu mám zuby zevnitř už ošklivě zabarvené. S čističem zubů jsem byl schopen viditelně a rychle vyčistit většinu povrchů.
I** H*Ověřený zákazník
Nikdy bych nevěřila, že si můžu odstranit zubní kámen sama. Dokonce už nemám ani takové ty malé černé skvrnky na zubech a v okolí dodělávaných bílých ...Více
Nikdy bych nevěřila, že si můžu odstranit zubní kámen sama. Dokonce už nemám ani takové ty malé černé skvrnky na zubech a v okolí dodělávaných bílých plomb na předních zubech. Nákupu určitě nelituju.
I** H*******Ověřený zákazník
Zaplatilo se to za pouhých 15 minut! Přístroj dělá přesně to, co má: odstraňuje usazeniny! A vypadaly na mě opravdu hnusně... teď skoro jako po profi...Více
Zaplatilo se to za pouhých 15 minut! Přístroj dělá přesně to, co má: odstraňuje usazeniny!
A vypadaly na mě opravdu hnusně... teď skoro jako po profi čištění zubů!
Plak skutečně "vymažete" lehkým tlakem (jak již psali jiní, doporučují se úrovně od střední výše) poté opět přes mezery mezi zuby, kde zubní kámen jednoduše vytlačíte stálým tlakem. Je to fakt dobrý. Zvláště pokud si nemůžete dovolit čištění zubů u dentistů.
PS.: když si to přiložíš na zuby, slyšíš vysokofrekvenční zvuk.. ale to je zcela normální, není se čeho bát.
F**** V***
Musíte najít tu správnou úroveň pro vás. Nejsilnější způsobovala, že mi dásně snadno krvácely.
Produkt lze doporučit.
Ultrazvukový čistič zubů TrueSonic photo review
N***** N*****Ověřený zákazník
Objednal jsem si toto zařízení a jsem více než spokojen. Rozpouští zabarvení a také zubní kámen. Zkusil jsem všechno. Vždy jsem to pár dní pečlivě tes...Více
Objednal jsem si toto zařízení a jsem více než spokojen. Rozpouští zabarvení a také zubní kámen. Zkusil jsem všechno. Vždy jsem to pár dní pečlivě testoval a chtěl vědět, jak zuby reagují. Já osobně problémy nemám. Zkoušel jsem všechna rozšíření, ale klasický Normal je naprosto v pohodě. Doporučuji.:DD
A*** K******
Můj syn i já jsme oba velmi náchylní na zubní kámen. Zuby si čistím pravidelně, takže už vlastně problém nemám. Ale chci zachránit svého 6letého syna ...Více
Můj syn i já jsme oba velmi náchylní na zubní kámen. Zuby si čistím pravidelně, takže už vlastně problém nemám. Ale chci zachránit svého 6letého syna před čištěním zubů. Zubaře se velmi bojí, ačkoliv tam chodíme pravidelně odmalička. Nikdy se mu ale nepodařilo odstranit zubní kámen, protože vždy skončil v slzách. No, pak jsem objevil toto zařízení. Poprvé nám to trvalo asi 45 minut. Pak už to šlo samo a bylo všechno zase bílé a čisté. Hodnota za peníze je zde 100%.
J***
Super ?
A****
Zakoupila jsem, protože jsem vášnivý popíječ kávy a na zubech jsem měla ošklivé usazeniny a hned po první použití jsou pryč. Děkuji
M******
Před koupí jsem byla vůči tomuto produktu skeptická, ale jsem šťastná, že jsem se rozhodla jej přesto zakoupit a vyzkoušet. Je to luxusní péče o zuby ...Více
Před koupí jsem byla vůči tomuto produktu skeptická, ale jsem šťastná, že jsem se rozhodla jej přesto zakoupit a vyzkoušet. Je to luxusní péče o zuby a kvalitou se skutečně dá srovnat se zubní hygienou, na kterou chodím každý rok k zubaři. Úžasná věcička, díky za ni 🙂
M****** V*******
I****
Mohu doporučit. Ještě ten den kdy přístroj přišel jsem se zbavila jak zubního kamene, tak i skvrn od kafe a cigaret. Bála jsem se že jsou to akorát vy...Více
Mohu doporučit. Ještě ten den kdy přístroj přišel jsem se zbavila jak zubního kamene, tak i skvrn od kafe a cigaret. Bála jsem se že jsou to akorát vyhozené peníze.
Z*****
Je potřeba být trpělivý, nakonec ale odstraní zubní kámen výborně. Trochu boj s návodem na použití - stálo by za to jej přepsat tak, aby to dávalo smy...Více
Je potřeba být trpělivý, nakonec ale odstraní zubní kámen výborně. Trochu boj s návodem na použití - stálo by za to jej přepsat tak, aby to dávalo smysl 😉
M*******Ověřený zákazník
Ultrasonicky čistič je na zubní kámen super. Snadná manipulace i možnost zvýšení výkonu. Dokonce jsem ho použila i na psa s širším nástavcem. Vyzkou...Více
Ultrasonicky čistič je na zubní kámen super. Snadná manipulace i možnost zvýšení výkonu. Dokonce jsem ho použila i na psa s širším nástavcem. Vyzkoušené na čivavě.
R**** M********
Vyzkoušel jsem první den a funguje perfektně, přesně, jak je popsáno. Jiný takový produkt jsem nikde nenašel. Po několika minutách skvrny jsou pryč a...Více
Vyzkoušel jsem první den a funguje perfektně, přesně, jak je popsáno. Jiný takový produkt jsem nikde nenašel. Po několika minutách skvrny jsou pryč a s trochou trpělivosti a postupně i zubní kámen. Určitě doporučuji
Z*****
Nechala jsem se nalákat reklamou, protože mám velkou tvorbu zubního kamene. Jsem nadšená. Chce to čas, získat rutinu a také si zvyknout na zvuk... Výs...Více
Nechala jsem se nalákat reklamou, protože mám velkou tvorbu zubního kamene. Jsem nadšená. Chce to čas, získat rutinu a také si zvyknout na zvuk... Výsledek za to stojí. Obsluha jednoduchá, jako u sonickeho zubního kartáčku. Velká výhoda je led osvětlení.
A*** Z**********
Ultrazvukový čistič zubů TrueSonic photo review
K****Ověřený zákazník
Vůbec jsem ani nedoufala, že výsledek po prvním použití bude tak neskutečný. Na vnitřní straně spodních zubů, jsem měla velký nános zubního kamene. Te...Více
Vůbec jsem ani nedoufala, že výsledek po prvním použití bude tak neskutečný. Na vnitřní straně spodních zubů, jsem měla velký nános zubního kamene. Ten byl po prvním použití pryč, viz foto. Vřele doporučuji!
F******* H***
Škoda,ze v reklamě neni poznámka, ze se čistic zubu nesmi používat pokud máte kardiostimulátor.Darek ,ale budu muset vratit.
P**** S*****
Dostal jsem jako Vánoční dárek. Musím říci že tak úžasnou věc na odstranění kamene a skvrn jsem nečekal. Po vyzkoušení úžasný výsledek, skvrny a kámen...Více
Dostal jsem jako Vánoční dárek. Musím říci že tak úžasnou věc na odstranění kamene a skvrn jsem nečekal. Po vyzkoušení úžasný výsledek, skvrny a kámen šel dolů super. Ano dá to práci, ale jde. Mám problémy s zubním kamenem, ted už si myslím že bude lépe. Díky Ježíšku a Mident. Za mě super. Doporučuji
M****
Přístroje dokázal odstranit černé skvrny na zubech. Fakt to funguje. Jak již bylo řečeno.
Ultrazvukový čistič zubů TrueSonic photo review
M******
Jsem opravdu nadšená,u zubaře strhávání zubního kamene je velmi nepříjemná záležitost,tak jsem zkusila objednat váš přístroj ,musím to ještě vychytat ...Více
Jsem opravdu nadšená,u zubaře strhávání zubního kamene je velmi nepříjemná záležitost,tak jsem zkusila objednat váš přístroj ,musím to ještě vychytat nejde to hned na poprvé mít v ruce ,ale tohle je po první aplikaci až neuvěřitelné
A********
Za mě zcela perfektní. Zubní kámen je takřka úplně pryč. Chce trpělivost, ale výsledek se dostaví. Funguje skvěle. Stačí pravidelné čištění a zoubky j...Více
Za mě zcela perfektní. Zubní kámen je takřka úplně pryč. Chce trpělivost, ale výsledek se dostaví. Funguje skvěle. Stačí pravidelné čištění a zoubky jako perličky.
P****** V*******
F**** T****
Opravdu to tak je!!!! Během hodiny vše pryč. Plival jsem kusy kamene z vnitřní strany zubů. Prostě senzační změna. Až neuvěřitelné. Za mě za 1 jako ve...Více
Opravdu to tak je!!!! Během hodiny vše pryč. Plival jsem kusy kamene z vnitřní strany zubů. Prostě senzační změna. Až neuvěřitelné. Za mě za 1 jako ve škole.
Neváhejte.....
D*****
balík ztracený dopravcem
P****
Škoda, že jsem o produktu nevěděla dřív. Používám na sebe a koupila jsem ještě další nástavec pro našeho knírače. Nejlepší věc na trhu na čištění zubn...Více
Škoda, že jsem o produktu nevěděla dřív. Používám na sebe a koupila jsem ještě další nástavec pro našeho knírače. Nejlepší věc na trhu na čištění zubního kamene mimo ordinaci DH. Doporučuju!
L***
Fakt funguje a to hned po prvním použití. Zubní kámen je fuč. Úžasný přístroj.
Ultrazvukový čistič zubů TrueSonic photo review
Ultrazvukový čistič zubů TrueSonic photo review
Ultrazvukový čistič zubů TrueSonic photo review
+1
J** A*****
Reklama na me vyskocila na Facebooku a ja se tomu smal ze je to blbost a fungovat to nebude. Jenze ja jsem silnej kurak, piju cernou kavu a trpim na z...Více
Reklama na me vyskocila na Facebooku a ja se tomu smal ze je to blbost a fungovat to nebude. Jenze ja jsem silnej kurak, piju cernou kavu a trpim na zubni kamen a kazy. Rikal jsem si ze to zkusim ze je to levnejsi nez zubni hygiena u zubare. Prislo to ja to vybalil a koumal jsem to. Vypada to jako zubni kartacek s jehlou. Prilozil jsem na zub a lehce to bzuci a neboli. A svete div se opravdu me to zbavilo zubniho kamene a zluteho zabarveni. Zuby jsem belejsi a mam krasne pruchozi mezizubni prostory. Netlacte, chlatte zuby vodou a nedelejte to dlouho na jednom zubu je to i v navodu. Verte mi funguje to. Neverim reklamam ale toto nepotrebuje reklamu. Velice dekuji JAN ADAMEK KUTNA HORA 😁😁👍👍👍💪 a moje krive zuby jsou po nehode mel jsem rozdrcenou spodni celist tak se neleknete. Doporucuji 100% opravdu!
p***
Spokojna, kamen siel skvele prec
1 2