Ultrazvukové čištění o síle 36 000 Hz

Používáno dentisty a zubaři

Čištění zubů se obvykle provádí nechirurgickou technikou zvanou „scaling“. Tento postup, známý také jako „odstraňování utrazvukem“, zahrnuje použití malých zubních nástrojů k fyzickému odstranění nánosů bakterií a zubního kamene (kalcifikovaných bakteriálních zbytků, které se hromadí a ulpívají na zubu a kořenech). Kdysi se bakterie odstraňovaly výhradně ručně, nyní to ultrazvukový čistič změnil k lepšímu. Ultrazvuk je považován za nejbezpečnější a nejúčinnější techniku, protože šetří čas, dochází k minimálnímu opotřebení struktury zubu, existuje nízké riziko zlomeniny nebo perforace a technika je použitelná na přední i zadní zuby.

Ultrazvukové čističe využívají elektromagnetické síly v hrotu čistící hlavice. Tyto elektromagnetické síly způsobují extrémně rychlé vibrace s rychlostí 36 000 kmitů za minutu. Ačkoli hrot vibruje extrémně rychle, vibrace jsou velmi jemné a rozstřikují malé proudy vody do parodontálních kapes (prostor mezi zuby a dásněmi, kde se rády hromadí bakterie). Vibrace účinně odstraňují plak a zubní kámen v ústech. 

AquaCooling™

Inovativní funkce vodního chlazení

Patentováno v Evropě

Ultrazvukové ošetření zubů za použití inovativní technologie vodního chlazení AquaCooling™ je  účinnější a bezpečnější při odstraňování zubního kamene. 

Vibrace v kombinaci s proudem vody navíc narušují stěny bakteriálních buněk, čímž vytvářejí prostředí, které je pro škodlivé bakterie nepřátelské. Voda, která vytéká ze špičky hlavice čističe, zároveň ochlazuje čistič a odplavuje nečistoty, které přístroj odstřelil z povrchu zubů a dásní.

Bylo prokázáno, že přenos tepla přes čistící hlavici vedl ke zvýšení teploty o 9,5 °C za 15 sekund podél vnějšího povrchu kořene. Ultrazvuková aplikace na zub po dobu delší než 15 sekund generovala vyšší teplotu na povrchu kořene. Ultrazvuk by se proto neměl používat nepřetržitě po dobu delší než 15 sekund, aby se zabránilo nárůstu teploty nad 10 °C. Pro bezpečné užívání ultrazvuku je nutné vodní chlazení, které redukuje poškození skloviny na minimum. 

Ultrafialové záření ničí bakterie a mikroby

UV světlo U.V-C

WaterSonic využívá výkonnou technologii čištění pomocí U.V-C světla (vlnová délka U.V-C je 260-280 nm (nanometrů)).

Světlo U.V-C je díky své kratší a silnější vlnové délce nejúčinnější při sterilizaci povrchů. U.V-C světlo vyzařované zařízením je absorbováno a následně rozbíjí chemickou vazbu DNA a deaktivuje bakterie, viry nebo patogeny, čímž je zajištěna sterilita zubního přístroje a vody použité k čištění zubů.